![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 14278230
*
nr 1427 8230
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi. Bladets mått: 58x86cm, yttermått inklusive ram: 76x104cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2021
kl 19:20:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 01:41:59
1
500 kr
25/10 18:13:05
1
1.200 kr
25/10 18:46:53
2
350 kr
25/10 18:46:53
1
400 kr (Budbetjänt)
25/10 18:47:52
2
450 kr
25/10 18:47:52
1
500 kr (Budbetjänt)
25/10 18:49:43
2
600 kr
25/10 18:49:43
1
700 kr (Budbetjänt)
25/10 18:50:49
2
800 kr
25/10 18:50:49
1
900 kr (Budbetjänt)
25/10 18:53:13
2
1.000 kr
25/10 18:53:13
1
1.100 kr (Budbetjänt)
25/10 19:02:24
3
1.200 kr
25/10 19:02:24
1
1.200 kr (Budbetjänt)
25/10 19:03:17
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl Höglund
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Karl Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik karl höglund litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08
*
Karl Höglund
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Karl Höglund
nr 1427 8230
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Färglitografi. Bladets mått: 58x86cm, yttermått inklusive ram: 76x104cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/10 01:41:59 | 1 | 500 kr |
25/10 18:13:05 | 1 | 1.200 kr |
25/10 18:46:53 | 2 | 350 kr |
25/10 18:46:53 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
25/10 18:47:52 | 2 | 450 kr |
25/10 18:47:52 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
25/10 18:49:43 | 2 | 600 kr |
25/10 18:49:43 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
25/10 18:50:49 | 2 | 800 kr |
25/10 18:50:49 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
25/10 18:53:13 | 2 | 1.000 kr |
25/10 18:53:13 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
25/10 19:02:24 | 3 | 1.200 kr |
25/10 19:02:24 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
25/10 19:03:17 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Karl Höglund
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör.Läs mer om Karl Höglund
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik karl höglund litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige épreuve d’artiste
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:08